Štátne dotácie na ekologické energie

solarna elektrareň na dom

Štátne dotácie podpora

Štátna podpora(dotácuíe)podpora bude od roku 2014 pre vysokoefektívne kotle na drevo, slnečné panely(kolektory) a fotovoltické solárne systémy určené na ohrev vody, malé fotovoltické elektrárne(fotovoltické panely), malé veterné turbíny, a tepelné čerpadlá.
Koncepcia uvažuje s podporou malých zdrojov, ktoré väčšinu vyrobenej energie spotrebujú v mieste výroby a len mierne prebytky budú dodávať do distribučnej siete. Podpora bude od 1 kW do 10 kW solárny fotovoltický systém.

Peniaze určené na podporu majú pochádzať z eurofondov.
Od roku 2014 do roku 2020 by na tento účel mohlo ísť celkovo sto miliónov eur. Zatiaľ nie je jasné, koľko peňazí by mohli získať záujemcovia o jednotlivé druhy zdrojov tepla či elektriny.
"Je ale možné uviesť, že podpora na zdroj s inštalovaným výkonom od dvoch do troch kilowattov by mala orientačne byť 1 500 eur,“ podotkol pre agentúru SITA Vážny.
Výška podpory bude podľa neho závisieť napríklad aj od množstva žiadostí o podporu od budúcich prevádzkovateľov malých zdrojov.

Podpredseda vlády predpokladá, že do roku 2020 by sa malo na Slovensku nainštalovať takmer 68 tisíc dvojkilowattových obnoviteľných zdrojov a necelých tri tisíc desaťkilowattových zdrojov.
Vyrobiť by mali ročne viac ako 163 tisíc megawatthodín energií. “Z hľadiska vlastníkov malých zdrojov je prínos najmä vo výraznom znížení závislosti na odbere elektriny z distribučnej sústavy, čo im prinesie aj finančnú úsporu nákladov na elektrinu,“ konštatoval Vážny.
Na Slovensku bolo k k začiatku tohto roka zaregistrovaných 201 malých zdrojov využívajúcich OZE s inštalovaným výkonom do 10 kilowattov.

solarny system ostrovný
Solárne elektrárne na domy a byty dotácie
Využitie štátnu dotaciu na solárnu elektráreň.
Naša spoločnosť vám ponúka výstavbu solárnej elektrárne na kľúč, čo zahŕňa, okrem materiálu a inštalácie, i vybavenie štátnej dotácie na solárnu slnečnú fotovoltickú elektráreň.
Dotácie by sa mohli dať čerpať od 1.7.2014.

Cenová ponuka
Kompletné informácie tu: dotácie na fotovoltiku