Meniče Oelmaier, Fronius, SMA, Delta, Bosch, Conergy...


Meniče
Menič slúži na premenu nízkeho jednosmerného napätia získaného z FV panelu na nízke striedavé napätie 230V.
Hneď po fotovoltických paneloch je to druhé rovnako dôležité zariadenie v FV sústave. Na trhu je veľa výrobcov meničov, ktoré sa líšia hlavne účinnosťou, komfortom a cenou. Nami ponúkané invertory sú v TOP 10 na svete. Účinnosť týchto meničov dosahuje 96% a viac v premene el. energie.

Meniče SMA solárny striedač

solárne striedače SMA SMA Solar Technology AG, popredný svetový výrobca fotovoltaických striedačov a monitorovacích systémov. SMA ponúka tieto produkty:
-SMA Sunny Tripower
-Sunny Mini Central
-Sunny Boy
SMA Sunny Tripower - Tieto zariadenia sú optimálne vhodné pre fotovoltaické elektrárne strednej triedy od 15 kW. Sú zostrojeneé z tlakovo liateho hliníka a môžu byť inštalované vonku v blízkosti generátora. Odstupňované výkonovej triedy zaisťujú maximálnu voľnosť plánovania.

Sunny Mini Central - Špičková účinnosť 98% a nízka cena striedačov rady Sunny Mini Central. Tieto meniče sľubujú vysoké výnosy a krátku návratnosť investície.


Solárne Invertory Danfoss solárny striedač danfoss
solárne striedače danfoss Dánsky výrobca meničov pre fotovoltické elektrárne.
Solárne striedače Danfoss ponúkajú ucelený rad pokročilých sieťových grid-on striedačov pre obytné a komerčné solárne aplikácií.Solárne striedače Kostal Piko solárny striedač Kostal Piko
solárne striedače Kostal
Meniče KOSTAL PIKO sú spoľahlivé a ideálne pre širokú paletu aplikácií.
Multi-string invertory PIKO sú prakticky vhodné pre akékoľvek fotovoltaické systémy a to z dvôvodu rozsiahlých funkčných prvkov. Jednoducho pre konkurenciu je ťažké ich poraziť.


striedače Fronius solárny striedač Fronius
solárne striedače Fronius
Rakúska spoločnosť Fronius sa od roku 1992 zaoberá fotovoltaikou, špeciálne solárnou elektronikou - riadením fotovoltaických zariadení. Spoločnosť vyvinula inovatívne systémy striedačov, ktoré menia jednosmerný prúd – získaný solárnými modulmi – na použiteľný striedavý prúd. Vyrobený prúd je potom dodávaný do verejnej elektrickej siete.
Multi-string invertory PIKO sú prakticky vhodné pre akékoľvek fotovoltaické systémy a to z dvôvodu rozsiahlých funkčných prvkov. Jednoducho pre konkurenciu je ťažké ich poraziť.Meniče Delta SOLIVIA Solar Inverter
Delta solar striedač AC/DC
solar invertor delta Vzhľadom k pokročilé konštrukciu skrine, Delta solárne invertory sú vhodné pre vnútorné i vonkajšie použitie, rovnako ako spĺňajúce všetky súčasné pokyny a bezpečnostné normy. Vysoká kvalita meničov, záruka 10 rokov a dlhá životnosť.
Intuitívneho ovládania pomocou grafického zobrazenia,
kompaktný design s možnosťou pripojenia na internet, umožňujú jednoduchú inštaláciu.
Trojfázové striedače: Trojfázové beztransformátorové solárne invertory majú veľmi vysokú účinnosť až 98,1%, široký rozsah vstupného napätia 200 až 1000 V. Meniče majú 2 MPP trackery a umožňujú symetrické a asymetrické (33% / 67%, 67% / 33%) vstupné zaťaženie.
umožnuje použitie striedača aj za zložitých podmienok prostredia.

Kvalita
*MPP pri plnom výkone v rozsahu od 350 V do 850 V (symetrické a nesymetrické zaťaženie)
*Široký rozsah prevádzkových teplôt: -20 ° C až +60 °
*CRS485 (EIA485) komunikačné rozhranie
*Inteligentný MPP tracking s dvomi oddelenými MPP (pre symetrické a asysmmetric zaťaženie)
*2 párov vstupov pre každý MPP tracker
*Vhodné pre vnútorné i vonkajšie použitie (IP65 electronics/IP55 pre chladenie priestoru)
*Jednoduché ovládanie, zobrazenie informácie priamo na obrazovke
*10 rokov štandardná záruka
*V súlade pre nízke napätie VDE-AR-N 4105

Monitoring FVE

Monitoring fotovoltaických systémov

e-shop